ów.
Dzięki panelom fotowoltaicznym można produkować własną energię i nie być zależnym od sieci energetycznej lub zmian cen prądu. Można też zarabiać na sprzedaży nadwyżki prądu do sieci lub przechowywać ją w akumulatorach.
Panele fotowoltaiczne nie wydzielają żadnych szkodliwych gazów ani ciepła. Przyczyniają się do redukcji emisji gazów cieplarnianych i zapobiegania zmianom klimatu.
Panele fotowoltaiczne można instalować w różnych lokalizacjach i do różnych zastosowań. Można je stosować w budynkach mieszkalnych, handlowych czy przemysłowych. Można je też połączyć z urządzeniami przenośnymi lub pojazdami elektrycznymi.
Fotowoltaika to technologia przyszłości, która się stale ulepsza i staje się coraz efektywniejsza i tańsza. Według prognoz, energia słoneczna będzie miała coraz większy udział w produkcji energii elektrycznej.
Fotowoltaika to doskonały sposób na poprawę jakości życia ludzi i ochronę środowiska. Warto więc rozważyć jej zastosowanie w swoim środowisku.
Pojedyncze urządzenie PV nazywane jest ogniwem
Fotowoltaika (PV) to przemiana światła na energię elektryczną przy użyciu materiałów półprzewodnikowych, które wykazują efekt fotowoltaiczny. Jest to zjawisko badane w fizyce, fotochemii i elektrochemii. Efekt fotowoltaiczny jest komercyjnie wykorzystywany do wytwarzania energii elektrycznej i jako fotodetektory 1.
Materiały i urządzenia PV przemieniają światło słoneczne na energię elektryczną. Pojedyncze urządzenie PV nazywane jest ogniwem. Indywidualne ogniwo PV zwykle jest małe i wytwarza około 1 lub 2 watów mocy 2. Urządzenia te, znane jako ogniwa słoneczne, są następnie łączone w celu utworzenia większych jednostek wytwarzających energię zwanych modułami lub panelami